Green Blue Red
Salı, 06 Eylül 2011 06:43

Açılır Kapanır Çatı Sistemleri

Written by  Administrator
Rate this item
(0 votes)

AÇILIR KAPANIR ÇATI SİSTEMLERİ

Hareketli çatı örtü sistemleri, doğanın olumsuz etkilerinden arınmış gün ışığıyla dolu ortamlar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bu sistem ile ister özel, ister ticari amaçlı olsun; her türlü açık alanı, kapalı ancak şeffaf mekanlar olarak sık ve işlevsel hale getirmek mümkündür.

Bu sistem , panellerın birbirinin üzerinde hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerinde toplandığı çatı örtü sistemidir. Mahyadan aşağıya açılabildiği gibi istenildiğinde aşağıdan mahyaya doğruda manuel veya motorlu olarak açılabilmektedir. Sistemin oluşturulmasında ısı köprülü özel alüminyum profiller ve tercihe göre polikarbonat veya cam kaplama malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan özel alüminyum profiller sayesinde ayrıca bir taşıyıcı kontrüksiyona gerek kalmamakta olup mekanlarınıza daha estetik görünüm kazandırmaktadır.


Elektrik motorlu cam çatılar;

Kış bahçesi, cafe, restaurant ve otelerde çatınızın manuel veya motorlu olarak açılıp kapanmasını sağlıyoruz. Özellikle sigara içme mekanlarında havayı tahliye etmek için istenilen oranda açılıp kapanabilen kinetik bir çatı tasarladık. Çatının kaplama malzemesi cam olduğun da şeffaf ve yağışlı havalarda ses yapmayan saydam bir yapı elde edilir. Kayzen kinetik mimari çözümü olan sunroof çatı sistemi sayesinde yaz kış dört mevsim kullanılabilir mekanlara sahip olacaksınız . Bu sistem , panellerın birbirinin üzerinde hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerinde toplandığı çatı örtü sistemidir. Mahyadan aşağıya açılabildiği gibi istenildiğinde aşağıdan mahyaya doğruda manuel veya motorlu olarak açılabilmektedir. Sistemin oluşturulmasında özel alüminyum profiller ve cam kaplama malzemeleri kullanılmaktadır. Kullanılan özel alüminyum profiller sayesinde ayrıca bir taşıyıcı kontrüksiyona gerek kalmamakta olup mekanlarınıza daha estetik görünüm kazandırmaktadır.


Elektrik motorlu polikarbonat çatılar;

Sun Space-Açılır Çatı Örtü Sistemleri ,güneşin tüm olumsuz etkilerinden arınmış,ancak süzülmüş gün ışığıyla dolu ortamlar yaratmak için geliştirilmiştir. Kış Bahçesi ile ister özel,ister ticari amaçlı olsun her türlü alanı kapalı,ancak şeffaf mekanlar olarak şık ve işlevsel hale getirmek mümkündür. Polikarbon Çatı panellerin birbiri üzerine hareket ederek açıldığı ve sabit bir modül üzerine toplandığı çatı örtü sistemidir.Bu sistemde kullanılan polikarbonat levha sayesinde ısıtma ve soğutma esnasında minimum ısı kaybı söz konusudur. Polikarbonat olmasının en büyük avantajı % 100 kırılmaz bir malzemedir. Hafiftir ve ekonomiktir. İstenilen cepheye sabit,sürme,katlanır tek veya çift kanatlı,her genişlikte ve pencereyi yerleştirmek mümkündür.

Başlıca Özellikleri

Kullanılan ISI KÖPRÜLÜ alüminyum profiller sayesinde yalıtım üst seviyelere çıkartılmıştır Sistemin üstün ısı ve ses yalıtımı sayesinde uzun yillar bakım gerektirmez Isıtma ve soğutma giderlerini düşürerek ekonomi sağlar. İstenilen cepheye; sabıt, sürme, katlanır, tek veya çift kanatlı, her genişlikte kapı ve pencere doğramasını yerleştirmek mümkündür Kremayer dişli hareket sistemi

Uygulama Alanları

Kafe, Bar, Restoran, Konut, Yüzme havuzları, Kışbahçeleri..

AÇILIR KAPANIR CAM ÇATI KAYDIRMA ÇATILAR

Cam Çatı kayar çatıları herzaman geleneksel yöntemlerle yapılan ve kolon, kiriş, dere, çerçeve ve camdan oluşan modüler yapılardır. Her detay tasarım stüdyomuz tarafından incelikle düşünülmüş ve teknolojinin sunduğu en mükemmel malzemeler kullanılarak dayanıklı, güvenilir, fonksiyonel ve en iyi sistem ortaya çıkartılmıştır.

CAMLAMA – Cam kalınlıkları 10mm tek camdan 24mm çift cama kadar değişir. Her türlü cam kombinasyonu sisteme adapte edilebildiği gibi isteğe bağlı olarak 16mm polikarbonat da uygulanabilir. Motor gücü üzerine çıkmamak için panel ağırlıkları ve çatı eğimi beraberce hesaplanır, eğim arttıkça motor kapasitesi azalır. Projelendirme yaparken muhtelif çatı eğimlerine göre limitleri hesaplanmış modül / ağırlık / güç tablosundan istifade edebilirsiniz

Cam Terasınızda şehrin büyüleyici güzelliğini ve zarafetini ayaklar altına seren hoş bir ortam için ve terasınızdan dört mevsim yararlanabilmeniz için teras kapama sistemi en doğru tercih. Ev ve işyerlerinizdeki teraslarınızın dış çevreyle buluşmasını sağlayan mekanların kapatılması için uygulanan modern çağın modern yüzünü en pratik sekilde yansıtan, kullanıldığı yerlerde insana ferahlık hissi veren özel bir sistemdir.Cam Cati Uygulama Ve Çalışma Görüntüleri..

Sistem alüminyum taşıyıcı çerçeve, hareketli kanatlar, taşıyıcı yönlendirici aparatlar, temperli camlar ve yalıtım fitillerden oluşmaktadır.Teras Kapama Sistemi taşıyıcı alüminyum çerçeve ve alt – üst kanatlar dışında herhangi bir yatay ya da düşey kayıt eleman içermez.teras kapama sisteminin başlıca faydaları;
•Manzara ve Görüntüde Hiç Bir Kayıp Oluşmaz.
•Dışarıdan bakıldığında binanın yapısında bir değişiklik olmaz.
•İmar Mevzuatına uygundur.
•Tadilat Projesi Gerektirmez.
•Kat Maliklerine Yasal bir sıkıntı vermez.
•Yıl boyunca 4 mevsimden faydalanmanızı sağlar.
•Camlar sağa sola veya her iki yönde toparlanarak açılabilir.
•Her türlü mekan sistemine uygundur.
•Sistem 8 mm temperli camlardan oluşmaktadır.
•Tam olarak kapattığınızda rüzgar, ses,toz,yağmur,kar,fırtına gibi dış etkenlerden korur.

Açılır teras açılır tavan kış bahçesi ve hareketli çatılar tam sizin için üretilmiştir. Bu yapıların kullanım kolaylığını ve size kazandırdığı avantajları görmelisiniz.

Yapılarımız açılır çatı sistemleri fonksiyonel, amaca uygun ve estetiktir. Kolay montaj edilir, her mekana uygulanabilir ve gerektiğinde birkaç dakika içerisinde açılabilir. Tamamı alüminyumdan imal edilen yapılarımız varlıklarınızın değerini iki katına çıkartacaktır.
Dört mevsim gün ışığıyla aydınlanmış ferah mekanlar için tasarlanmış ürünümüz, sizlere gökyüzünün ve yıldızların doyumsuz mutluluğunu yaşatacak.%100 su geçirmez sistemlerle siz değerli müşterilerimizin hizmetinizdeyiz.
Polikarbon açılır çatı , cam çatı , reflekte cam ,sabit çatı seçeneklerimizle sizlere kusursuz hizmet sunuyoruz.14 çeşit cam balkon sistemimizle mekanlarınızı kusursuz olarak bütünlüyoruz.
Gelişen teknolojiyle birlikte çatı modelleri çok daha kullanışlı, hayatı güzelleştiren sistemlerle zenginleşmektedir. Dört mevsim gün ışığı ile aydınlanmış mekanlarda keyifle manzaraları seyretmek sizin elinizde. Akşam yemeğinizi, sabah kahvaltınızı veya misafirlerinizle içeceğiniz öğle çayını, Türk kahvesi içme keyfini niçin yılın dört mevsiminde yaşamayasınız? Açılabilir çatı sistemleri ile her mekanda dört mevsimi yaşayabilirsiniz. Su Geçirmez,İzole edilmiş ya da izole edilmemiş,Manüel ya da motorlu işletim,kurulumu kolaydır.

Cafe, bar, restaurant, fabrikalarda ve alışveriş merkezlerinde. Konut, apartman, çatı aydınlıklarında ve kış bahçelerinde. Yüzme havuzları ve spor tesislerinde uygulanmaktadır.

Su geçirmez: Sistem fitilleri, geçirmezliğin, mükemmel şekilde sağlanmasını garanti altına alır. Çatı eğimleri projelere göre ayarlanır. İmalat testleri uzun çalışmalar neticesi ile birlikte çeşitli pratik deneyimlerin elde edilmesini sağlamıştır . Örneğin rüzgar ve kar gibi olaylara bağlı olarak çatılarda oluşan hareketler, sızdırmazlıktan ödün verilmeksizin anında tahliye edilmektedir.Profiller su geçirmezliğin elde edilmesi amacıyla kendinden kanallıdır.

Manuel veya motorlu çalışma: Çatı manüel ya da bir motor vasıtasıyla hareket ettirilebilir.
İstek üzerine ,uzaktan kumanda ve yağmur,rüzgar,duman sensörleri özel bir ünite ile sisteme ilave edilebilir..

Dünyanın En Çok Tercih Edilen Panel Kiremit Sistemleri

sundurmacati.net

Profesyonel Sundurma Çatı ve Dış Cephe Sistemleri

 sundurmacati.net

Uzun Ömürlü ve Garantili İç Cephe Mantolama Hizmetleri

sundurmacati.net